Kapat

Mesafeli Satış Sözleşmesi


SATIŞ SÖZLEŞMESİ

SÖZLEŞME

Madde 1) Taraflar

Satıcı:
KARALTIN MÜCEVHERAT SANAYİ LTD. ŞTİ.

Adres: Çarşı Mah. Cumhuriyet Cad. No :18 İç Kapı No : 10 Ortahisar / TRABZON

Telefon: 0462 322 30 03
E-Posta adresi: info@karaltin.com

Tüketici:
Ad: %AD% %SOYAD%
Adres: %ADRES%
Telefon: %TELEFON%
E-Posta adresi: %EMAIL%
Madde 2) Konu
İşbu sözleşme, www.karaltin.com internet sitesinden aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünü sipariş veren Tüketici ile bu internet sitesinin sahibi olan Satıcı arasındaki karşılıklı hak ve yükümlülükleri 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili Mesafeli Sözleşmeler Yönetmelik hükümleri gereğince düzenlenmiştir.

Madde 3) Ürün ve Sipariş Bilgileri

Siparişin Toplam Tutarı: %SIPARIS_TOPLAM%
Ödeme Şekli: %ODEME_SEKLI%
Sipariş Numarası: %SIPARIS_NO%
Sepet: %SEPET%

Madde 4) Fatura ve Teslimat Bilgileri

Fatura Adresi: %FATURA_ADRESI%
Faturadaki Unvan: %AD% %SOYAD%

Teslimat Adresi: %TESLIMAT_ADRESI%
Teslim Edilecek Kişi: %AD% %SOYAD%

Madde 5) Genel Şartlar
18 yaşından küçük kişiler www.karaltin.com  internet sitesinden alışveriş yapamazlar. Tüketici, bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, 18 yaşından büyük olduğunu teyid etmiş olur.

Satıcı, www.karaltin.com internet sitesinde oluşabilecek dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir. Satıcı, fiyatı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

Tüketici, www.karaltin.com internet sitesinden alışveriş yaptığında, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olur.

Tüketici, bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından Tüketiciye verilmesi gereken adres, telefon, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyid etmiş olur.

Ürün bedeli herhangi bir nedenle ödenmez ya da banka kayıtlarında iptal edilirse, Satıcı ürünün teslim edilmesi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Banka havalesi ya da EFT yoluyla verilen siparişlerin, Satıcı tarafından işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin, Satıcının banka hesaplarına ulaştığının görüldüğü tarihtir.

Tüketici, banka havalesi ya da EFT yoluyla verdiği siparişlerde, 1 hafta içinde ödemeyi gerçekleştirmediği durumda Satıcının siparişi iptal edeceğini kabul eder.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde, ürünün tesliminden sonra, işlem yapılan kredi kartının, hamilinin rızası dışında yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeniyle veya başka bir nedenle banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Tüketici’nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde Satıcı’ya gönderilmesi zorunludur.

Satıcı tüketicinin siparişi kendisine ulaştırdığı andan itibaren en geç otuz gün içerisinde edimini yerine getirir.

Kargo firmasının, ürünü Tüketici’ye teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle ve/veya siparişi verilen ürünün Tüketici’ye teslim edilememesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.

Siparişi verilen ürünün, teslimat adresindeki alıcı tarafından teslimatının kabul edilmemesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.

Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla Satıcı, ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, Tüketiciye eşit kalite ve fiyatta ürün önererek tedarik edebilir.

Çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Satıcı, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Tüketici’ye bildirir. Ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri 10 gün içinde Tüketici’ye iade eder.

Madde 6) Cayma Hakkı

Tüketici, sipariş verdiği ürünün kendisine veya Teslimat Adresi olarak belirttiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcı’ya www.karaltin.com sitesinde belirtilen iletişim formu, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünlerin Madde 7’de belirtilen Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler kapsamında olmaması gerekmektedir.

Tüketici, cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren en geç 7 (yedi) gün içerisinde malı Satıcı’ya ya da yetkilendirmiş olduğu kişiye ulaştırmak zorundadır. Cayma hakkının kullanılması durumunda tüm iade masrafları Tüketici’ye aittir.

Satıcı, kendisine bildirimde bulunulmadan veya bildirim yapılıp süresinde gönderilmeyen ürünlere ilişkin olarak yapılan iadeleri kabul etmeme hakkına sahiptir.

Tüketici ya da 3. kişi, ürün iadesiyle birlikte, kendisine gönderilen fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyalleri, eksiksiz olarak Satıcıya göndermekle yükümlüdür. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren Tüketici’den kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma, hasar ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren Tüketici’ye aittir.

Madde 7) Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan ürünlerde (altın ve pırlanta grubu) tüketici cayma hakkını kullanamaz.
b) Tüketici’nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, Tüketici’nin istekleri doğrultusunda taşına yazı yazılan ürünler, Tüketici’nin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.
Madde 8) Yetkili Mahkemeler

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici’nin veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Tüketici işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Satıcı:
KARALTIN MÜCEVHERAT SANAYİ LTD. ŞTİ.

Tüketici: %AD% %SOYAD%

Tarih: %TARIH%

Bu site © 2014-2022 HakYazılım tarafından yapılmıştır. Tüm Hakları Saklıdır.

WhatsApp ile Hemen Ulaş!